zumba

Zumba

Lektor: Romana Bešťáková

Zakladatelem Zumby je kolumbijský fitness trenér Alberto „Beto“ Perez. Zumbu jako styl vlastně objevil náhodou. Přišel na svoji pravidelnou hodinu aerobiku a zjistil, že si zapomněl kazetu s hudbou na lekci. A tak použil hudbu, kterou zrovna poslouchal cestou na trénink a začal improvizovat. Najednou se z hodiny aerobiku stala částečně taneční lekce, kdy se propojilo fitness a latinsko americké rytmy. Lekce trvá 60 minut, začínáme rozehřátím (warm up) a končíme protažením a zklidněním (cool down). Jako každý tanec, i Zumba má své standardizované kroky, na zemi se nikdy necvičí. Latinsko americké rytmy tvoří více než 80% lekce, samozřejmě lze zařadit i popové hity, ale zachovává se propojení s danými kreacemi a kroky. Na lekci si vyzkoušíme různé choreografie s prvky merengue, salsy, cumbie, reggaetonu, apod. Lekce Zumby jsou zábavné, hravé, vytváří pozitivní energii a krásně vytvarované tělo.

Termíny: každý čtvrtek / v.r. 2022 od 6.ledna až 28.dubna /  cena je 2250,- / 17 lekcí
Čas: 18:15 – 19:15


 

Jmenuji se Romana a různým pohybovým aktivitám se věnuji už poměrně dlouhou dobu, ať už jako instruktorka nebo jako běžný klient na různých lekcích. Nesnáším nudu a při cvičení se musím pořádně zpotit a odreagovat.
K Zumbě jsem se dostala jako klient cca před 10 leti. Tenkrát to bylo prostě „wau“ – hudba, energie, pocit, jako když jste na velké párty na pláži, při které prostě zapomenete na všechny starosti. K tomu prostě hudba, která se Vám dostane pod kůži. A volba byla jasná. Takže před šesti lety jsem si udělala i licenci na hodiny Zumby. To, co na hodině dostávám ze Zumby já, se snažím dát i ostatním, tu energii, radost, odklon od starostí … Přistupuji ke klientům a budu tak přistupovat i k Vám, jako k celku, chci, abychom si hodinu užili všichni, jako jednu párty, kde se nejen pobavíme, ale i se něco naučíme 🙂