Příměstské tábory

Příměstské tábory

Výtvarný tábor

Pro děti od 7 do 13 let.

kdy: 19.8. až 23.8. 2024
cena: 4500,-
/ materiál, svačiny, oběd v ceně /
Informace pro rodiče

Pod vedením výtvarnice a lektorky z dětských workshopů a táborů si děti vyzkouší spoustu uměleckých aktivit. Na táboře si budou modelovat výrobky z jílové hmoty, plést zábavné náramky, a tvořit z přírodnin které si nasbírají. Během celého tábora budou pracovat na společném obrazu, kterým zakončíme závěr tábora. Obraz pak bude vystaven v KC Jasoň, aby si ho mohli všichni prohlédnout. Součástí tábora budou procházky do přírody, společenské hry, tvoření v ateliéru i čas strávený na zahradě. Děti budou mít každý den pestrý program. Čas na svůj osobní projev v tvorbě a zároveň i na odpočinek a hry. Z tábora si kromě hezkých vzpomínek odnesou i několik svých výrobků. 

 Lektorka Tereza Černá


Jmenuji se Tereza a jsem
milovnice umění, zvířat a přírody. Vystudovala jsem obor aranžerství a design. V podstatě od mala se věnuji kreslení a tvorbě všeho možného. V práci s dětmi mám zkušenost už od středoškolských let, kdy jsem dělala vedoucí na dětských táborech, hlídala děti  a později jsem pracovala jako asistentka pedagoga. Proto jsem se rozhodla spojit takto své zájmy a moc ráda naučím děti něčemu novému.

 

 

Divadelně pohybový

Pro děti od 6 do 13 let.

kdy: 26.8. až 30.8.2024
cena: 4500,-
/materiál na kulisy apod. v ceně /
Informace pro rodiče

Divadelní příměstský tábor v novém kulturním centru KC Jasoň v Písnici.
Divadelní sál, letní scéna, zahrada, kavárna, krásná okolní příroda.

Pod vedením zkušených lektorek, profesionálních hereček a tanečnic se děti naučí základy herectví a improvizace, práce s rekvizitou, vyzkouší si základy taneční rytmiky a choreografie. Na začátku tábora si s dětmi určíme téma, kterým se budeme zabývat a na závěr rodičům a kamarádům zahrajeme představení, které jsme nazkoušeli. Součástí programu budou též odpolední výpravy do přírody a pohybové aktivity na zahradě.

O děti se budou starat zkušení lektoři, kteří mají praxi v práci s dětmi předškolního i školního věku. Skupina je složena maximálně z 12 dětí.

Lektorky:
Anežka Hessová
herečka, tanečnice a choreografka (absolventka VOŠ Michle)
Ivana Hessová  
herečka, režisérka a choregrafka (absolventka DAMU)
Informace na lektora 606 952 175 / volejte prosím až po 25.4. /

Keramický tábor všemi smysly

pro děti od 6 až 13 let
kdy: 8.7. až 12.7.2024
cena: 6850,-

Informace pro rodiče

Přijďte si užít příměstský tábor, kde se děti dokonale seznámí s keramickou hlínou a vším, co k tomu patří. Nebudeme klouzat jen tak po povrchu, ale zapojíme všechny smysly. Každý den je zaměřen na jedno smyslové vnímání.
 Vyrobíme si aromalampičku a nahlédneme do kouzel aromaterapie. Vyrobíme si zvonkohru a pak si společně zahrajeme na hudební nástroje. Namalujeme si obraz hlínou a nasbírané přírodniny při procházkách zakonponujeme do tvoření.
Děti si vyzkouší točení na hrnčířském kruhu a různé techniky zdobení výrobků. Během dne proběhnou dva keramické bloky. Na závěr proběhne malá vernisáž pro rodiče, výrobků, které se stihnou vypálit.
Lektorovat bude Kristýna Kvapilová, která se zabývá nejenom keramickou tvorbou, ale také arteterapií, jejíž prvky budou zaneseny do průběhu tvoření, hraní a objevování. Děti se tak budou moci, jak kreativně vyžít, tak uvolnit a zrelaxovat.

Lektorka:
Kristýna Kvapilová

Na táboře využijeme a pospojujeme množství mých dosavadních výtvarných technik, od malby po fotografování postupů i finálních výrobků. Baví mě experimentovat s glazurami a objevovat nové hranice možného. Práce s hlínou učí trpělivosti a sám keramik do poslední chvíle nikdy neví, co nakonec z pece vzejde a tak jde cestou neustálého očekávání a shledávání.