Kurz: Kondiční cvičení pro seniory

Kondiční cvičení pro seniory

Lektor: Eva Šimonková

Cílová skupina: 60-99

Obsah: Cvičení zahajujeme vždy přiměřeným protažením, tělo připravíme na pohyb. Pokračujeme dynamičtější částí, kdy prohřejeme a okysličíme svaly, rozhýbeme klouby. Následuje lehké posilování ochablých svalů a protažení svalů zkrácených. Závěr opět zklidnění příjemným strečinkem. Cvičíme s hudbou, která udává tempo a vede nás. Vhodné pro ženy a muže jakéhokoliv věku a kondice, kteří nemají problém s chůzí.

Přínos: zlepšení kondice a nálady, zmírnění případně odstranění boletí zad, lepší pohyblivost kloubů, posílení kardiovaskularního systemu, zlepšení stability. V neposlední řadě noví kamarádi, nové dovednosti.

Termíny: každé úterý počínaje 6.10.2020
Čas: 09:00 až 10:00
Cena:  80,-Kč/lekce
Platí se hotově na místě 5 nebo 10 lekcí.

Dotazy k platbám na info@jasoncentrum.cz

Ukázka z lekce:

Cvičení na židlích pro seniory

Lektor: Eva Šimonková

Cílová skupina: 60-99

Obsah: Na židli můžeme provádět jakýkoliv pohyb. Protahovat, posilovat, tančit, stepovat, atd. Jedinečné na této metodě je, že se hýbeme bez zatížení našich kyčlí, kolen, kotníků, takže pohyb je maximálně šetrný, ale zároveň velmi účinný. Na každé lekci postupně procvičíme celé tělo v přiměřeném tempu s hudbou.
Vhodné pro každého, kdo má problémy s chůzí, stabilitou, klouby, pateří, před i po ortopedických operacích a pro ty jejichž pohyb ať dočasně nebo natrvalo je z nějakého důvodu limitován.

Přínos: zlepšení pohyblivosti, větší jistota při chůzi, zlepšení některých problémů, které nás trápily. Náš život se stává kvalitnější, jsme nezávislejší a poznáme další nové přátele.

Termíny: každé úterý počínaje 6.10.2020
Čas: 10:30 až 11:30
Cena:  80,-Kč/lekce /platba na místě 5 nebo 10 lekcí předem/
Platí se hotově na místě 5 nebo 10 lekcí.

Dotazy k platbám na info@jasoncentrum.cz

 

  • Cvičitelka zdravotní tělesné výchovy
  • lektor cvičení a zdravého stravování lidí s nadváhou a obezitou
  • 35 let praxe s pohybově limitovanou klientelou

Výhodou pokročilejšího věku je, že už bychom měli poznat co je důležité a co nestojí za snahu. Jsem přesvědčená, že  veledůležité pro kvalitní a důstojný život v seniorském věku je správný pohyb. Dobrá tělesná kondice jde ruku v ruce s dobrou psychickou kondicí. Cítíme se lépe, máme lepší náladu, větší chuť do života, jsme odolnější. To vše jsou pozitiva nejen pro nás, ale i pro naši rodinu a blízké.

Co potřebujete?

  • ochotu uvěřit, že každý je schopen nějakého pohybu
  • důvěru, že spolu se budeme přiměřeně hýbat, smát a lépe se cítit
  • Jo a ještě vyštrachat ze skříně nějaké tenisky

S pohybem žijeme, bez pohybu živoříme.

Kontakt:
simonkovaeva@seznam.cz
721403768