Divadelní pohádkova zima a jaro

Divadelní pohádková zima a jaro 2023

Policejní pohádka / Nezávislé divadlo

8.1. od 15:00/ v sále. Vstupné 120,- / 150,- hotově i kartou

Pohádkový příběh o strážníkovi Trutinovi, který na své obchůzce najde nejen zatoulané štěně, ale dokonce i prapodovné vejce. Komu asi patří a co se z něho vyklube? Krokodýl? Pštros nebo rovnou drak?

Vitamínová pohádka / divadlo Žumpa

22.1. od 15:00/ v sále. Vstupné 120,- / 150,- hotově i kartou

Král je nešťastný, jeho království je sužováno kouzly zlého hraběte Fritola. Navíc chce tento padouch ruku princezny. Je povolána armáda a stateční princové, nikdo z nich si však s Fritolem neví rady. Najde se v podzámčí někdo, kdo království a princeznu zachrání?

Pohádková vzducholoď / divadlo Kukadlo

5.2. od 15:00 / sál. Vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Pohádková vzducholoď malíře a vypravěče Barvínka se srazí s malou čarodějnicí Pupalkou, letící na koštěti za svou babičkou. Barvínek vyskočí na padáku a Pupalce se podaří přistát na zlomeném koštěti. Pohádky se po nárazu pomotají a i se vzducholodí se ztratí. A tak se Barvínek s Pupalkou snaží pomotané pohádky znovu poskládat pomocí obrázků. Když se jim za pomoci dětí podaří napravit pohádku O červené Karkulce, ještě jí musí celou zahrát jako v divadle. Roztržitá Pupalka neustále vypadává z „role“, nakonec ale všechno dobře dopane i s vylepšeným koncem.

Sněhová královna / div. Žlutý kopec

19.2. od 15:00 / sál. Vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Na motivy jednoho z největších světových pohádkářů H.CH.Andersena.

Jedná se o volný sled poetických i humorných scénických obrazů, jež jsou plny pokušení, kterými musí projít dívka Gerda, aby opět našla svého Káje. Gerda ztvárněná loutkou nebo herečkou se postupně v různých prostředích setkává se symbolickými postavami – s Dobrem i Zlem, Květinami jako lidskými charaktery, legračními Vránami a nakonec s Loupežnicí, jež se poznáním dobra proměňuje v přítelkyni. Celou pohádku provází autorské písně v doprovodu živé hudby (zpěv a housle).

Jak Jáchym ke štěstí přišel / div. Liberta

5.3. od 15:00 / hrajeme v sále. Vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Hlavní postavou našeho písničkového příběhu je kluk Jáchym, který je pořád smutný, nic se mu nelíbí, nic ho nebaví. Až kouzelná truhla, kterou najde ve svém domečku ho pošle na cestu do světa, kde získá mnoho přátel mezi zvířátky a nakonec pochopí, že radovat se a dívat se na svět vesele je to největší štěstí. Tak jako dítě, když začíná kreslit a až když pozná svět kolem sebe, přidává na své kresby různé barvičky i černobílý Jáchymův domeček se postupně bude barevně plnit travičkou, zvířátky, mráčky i sluníčkem za podpory krásných melodií českých písniček. A jestli získá náš hlavní hrdina i nějakou panenku, to se dozvíte, až příběh uvidíte…

Pošťácká pohádka / Nezávislé divadlo

19.3. od 15:00 / hrajeme v sále. Vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Na poštách to není jednoduché. Všude samé nápisy, varovné cedule a děsivé formuláře. Zkrátka v žádném království ani u jiných pohádkových bytostí nemají ve svých úřadovnách tolik vyhlášek a zapovědí.
A to není všechno! V celém tom zmatku žijí poštovní skřítci zvaní pumprlíci. Že je neznáte? Nechte si o nich vyprávět pošťákem z naší pohádky!

Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili velikonoce / div.Kasperle

1.4. od 10:30 / v rámci Velikonoční veselice / vstupné na místě 120,- hotově nebo kartou.

Kašpárek a Kalupinka se pustí do příprav na velikonoční svátky. Nastává čas vítání jara.  Kalupinka vygruntuje, připraví malovaná vajíčka a barevné pentličky pro koledníčky a Kašpárek plete pomlázku. Je už ale kapánek nabručený z toho dlouhého půstu. A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošťuchuje. Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak si naši hrdinové vypráví velikonoční příběhy. A na zelený čtvrtek je navštíví velikonoční zajíček s košíkem plným barevných vajíček. Písničky, koledy, pomlázky, a mazance. Cililink, můžeme začít!

Velikonoční radovánky / div.Kukadlo

1.4. od 15:00 / v rámci Velikonoční veselice / vstupné na místě 120,- hotově nebo kartou.

Jakou barvu mají dny pašijového týdne, co zpívají koledníci a jak je to s velikonoční pomlázkou? O tom vypráví a zpívají Janek s Káčou.
Nakonec zahrají veselou pohádku o vlku, který dostal místo kůzlátek velikonočního beránka.
Představení obsahuje písničky živě zpívané s reproduk. hudbou.

Co zaseješ, to sklidíš/ Dobře naladěné divadlo

16.4. od 15:00 / sál / vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Autorská pohádka o zlém sedlákovi, kterému se nic nedaří a o jeho hodné a obětavé dceři, které naopak v každé svízelné situaci někdo pomůže. Cílem je ukázat dětem následky špatného chování a pokusit se je naučit, že podle toho, jak se budeme chovat k sobě, k druhým a ke světu, tak to samé se k nám vrátí.

O dvou Maryčkách / div. Žlutý kopec

30.4. od 15:00 / sál / vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Lidová krkonošská pohádka O dvou Maryčkách vypráví nejen o Maryčce hodné a pracovité a Maryčce zlé a panovačné, ale i o Krakonošovi, který svou nadpřirozenou silou změní jejich osudy. Promíchá bohatství a chudobu, přívětivost a panovačnost, lenost a pracovitost, a jak to často v pohádkách bývá, zlo se nakonec promění v dobro!

O holčičce, která zlobila / div. Kasperle

14.5. od 15:00 / sál / vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Taky se vám občas stane, že se prostě neudržíte a musíte zlobit? Skočí vám na záda Škareďák Vztek nebo baba Zlomyslná a skřítek Neposlucha do ouška našeptává cosi o Království divočin, kde je možné divočit a zlobit od rána do večera? To se líbí naší neposlušné holčičce Božence. Ona se chce stát královnou všech divočin a tak zlobí a zlobí… Jenže na scénu přichází paní Truda, která nemá ráda děti zlobivé a umí vyléčit všechny dětské „nemoci“! Autorský příběh plný legrácek, zlobení a odpuštění. To vše za hudebního doprovodu excelentního dua Ukulela Ajuš a Ivuš.

Doktorská pohádka / Nezávislé divadlo

28.5. od 15:00 / sál / vstupné na místě 120,- / 150,-hotově nebo kartou.

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přicházejí různí lidé. Jednou je to dítě, podruhé dospělák. Do jeho ordinace však zavítají i pohádkové bytosti, jako hejkal, vodník, rusalka a nesmíme zapomenout také na čarodějnici.

Pinocchio / Nezávislé divadlo

10.6. od 10:30 / v rámci Dětského dne/ vstupné na místě 120,- hotově nebo kartou.

Příběh o řezbáři Gepettovi, který vyřezal krásnou loutku, která jednou v noci ožila a vydala se hledat štěstí do kočovného divadla. Ještě, že na světě existují dobré víly, které ve správný okamžik umí pomoci, a to i loutkám. Pinocchio je tak zachráněn ze spárů zlého lišáka a pod ochranou dobré víly se vratí zpět do chalupy řezbáře.

Zlatovláska / div. Liberta

10.6. od 15:00 / v rámci Dětského dne/ vstupné na místě 120,- hotově nebo kartou.

Dvě kuchtičky na zámku uvaří pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Autorské zpracování známého příběhu K.J.Erbena O Zlatovlásce.

Činoherní herectví (vypravěčky) se střídá s hrou s klasickými loutkami (pan král, kuchtík Jiřík, Zlatovláska). A dětskou fantazii podpoří využití kuchyňského nádobí jako postav z příběhu (Proč by koně nemohli být vařečky? Ryba sítko na čaj?).Naše postavy rozumí zvířátkům. A o tom naše pohádka je – o vzájemném porozumění!