Dialogy s Krylem

Dialogy s Krylem

19.08. od 19:30 v Atriu, pokud bude pršet tak v sále.
Vstupné: 250,-

DAVID ULIČNÍK PŘEDSTAVÍ DIALOGY S KRYLEM

 David Uličník, připravil pro své příznivce zbrusu novou premiéru koncertního pásma, které nazval jednoznačně: Dialogy s Krylem. Program, v němž zazní známé i pozapomenuté písně a básně Karla Kryla vznikl u příležitosti výročí Sametové revoluce, ale především je osobní vzpomínkou zpěváka vokálního kvarteta 4TET na slavného buřiče a básníka, který dodnes oslovuje všechny generace českého národa.

Koncertní pásmo Dialogy s Krylem obsahuje nejen známé ale i pozapomenuté písně Karla Kryla, významným prvkem celého pásma je však průvodní slovo, pomyslný hudební a literární dialog, kterým David Uličník připomene životní příběh legendárního barda, pozoruhodné momenty jeho tvorby i osobní vzpomínky na první setkání s Krylovou hudbou a básněmi.

„Kryla jsem měl vždycky rád pro tu jeho mimořádnou schopnost zachytit svět a dobu okolo sebe. Obdivoval jsem ho zpočátku jako písničkáře. Byl ale především mistrem slova, autorem protestsongů, velkým bojovníkem za svobodu a lidská práva. Jeho zbraní byl silný text, s nímž burcoval dav. Byl rebelem, který slovem sekal jako šavlí a tnul verši do živého. Byl hlasem národa v těžkých chvílích, jeho svědomím. Říkal věci, které nadchly, ale i ty, co se lidem tolik nelíbily. Vždycky se stejně naléhavým hlasem a upřímným srdcem. To dokáže jen básník –  velký český básník! V tom je důležitý pro nás všechny.“ – říká David Uličník.
Premiérové uvedení koncertního pásma Dialogy s Krylem se konalo při příležitosti výročí Sametové revoluce, 17. listopadu 2021 od 17 hodin v Klubu Starý pivovarKroměříži.

David Uličník je zpěvák, který se s lehkostí pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Je členem vokální senzace 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají tisíce koncertních vystoupení, účinkování v mnoha televizních pořadech a rovněž čtyři řadová alba, která jsou ověnčena řadou ocenění, včetně zlatých a platinových desek. Je také oceňovaným interpretem náročných muzikálových rolí jako je Jean Valjean (Bídníci), John (Miss Saigon), Fouquier-Tinvill (Antoinetta, královna Francie), za které byl 3x nominován na cenu Thálie. V jeho pěveckém repertoáru výrazným způsobem dominuje tvorba Leonarda Bernsteina, mj. hlavní role v muzikálu West Side Story, operním díle Candide, rovněž účinkoval ve dvou českých nastudováních jevištního oratoria The Mass (Mše) Leonarda Bernsteina. Na svém výletě do světa populární hudby představil několik zajímavých hudebních projektů – sólové album Hladina zvlněná a českou verzi francouzského hitu Znamení z repertoáru zpěváka Johhnyho Hallydaye. S Jiřím Škorpíkem, tvůrčím duchem skupiny 4TET, vystupuje v koncertním programu IN CONCERTO, které představuje italské operní árie a populární světové písně známé i z podání těch nejzářivějších hvězd operního nebe.