cestujeme s chutí whisky

Cestujeme s chutí whisky

Skotsko s chutí skotské 7.10. od 19:00 

Cestopisné povídání o království keltů, jezer, ovcí, hradů a samozřejmě o skotské whisky. Výběr z mnoha cest na sever britských ostrovů s řadou osobních příběhů a zajímavostmi z tohoto kouzelného místa. Součástí povídání je také organicky včleněná degustace skotské whisky a základní seznámení s touto živou vodou a její zajímavou výrobou.  

Degustace obsahuje 3 vzorky 0,02 méně známých skotských single malt whisky

 

Irsko s chutí irské 4.11. od 19:00

Ostrov s rozeklaným pobřežím, horami a nekonečnými pastvinami, který zní muzikou a voní whiskey. Povídání o cestě Irskem a o zážitcích co přinesla i o irské whiskey, která to ne vždy měla lehké. Země,  nám povahou neskutečně blízká a whiskey, kterou se u nás pije víc něž kdekoliv na světě.

Degustace obsahuje 3 vzorky 0,02 méně známých irish whiskey s jedním překvapením na víc

 

Jihoafrická republika s vůní námořnické whisky 9.12. od 19:00

Zážitky a fotky z několika cest na jih Afriky. Víte jak to bylo s Mysem Dobré naděje? Nebo jak si snovač zajistí partnerku? Příběhy překrásné země s mnoha dějinnými zvraty, krásnou přírodou a překvapivě dobrou whisky. Poutavé toulání pod jižním křížem.

Degustace obsahuje 2 vzorky 0,02 unikátních whisky z JAR a jeden vzorek 0,02 do třetice jako překvapení

Cena za každý pořad: 319,- / bez degustace 180,-


Cestovatel, lektor, fotograf Jakub Moravec

Cestovatel, lektor a fotograf, který miluje whisky. Pravidelně projíždí země světa, ale vždy se rád vrací na sever Evropy a do Afriky, která se stala jeho srdcovkou. Publikuje, přednáší a má za sebou i několik výstav. Vším se prolíná i jeho láska k whisky za kterou jezdí do palíren i na světové veletrhy a zároveň o ni velmi rád vypráví a provází posluchače jejími příběhy.